Вийшов сьомий номер науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»
У Вас є можливість придбати нові номери науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА» у друкованому вигляді або оплатити за доступ для перегляду електронної версії журналу на сайті www.perspektyva.in.ua.
«БЕЗ УКРАЇНИ РОСІЯ ПОВЕРНЕТЬСЯ ДО АЗІЇ, БО ВОНА ВТРАЧАЄ ТЕ, ЩО ГРАБІЖНИЦЬКИ ПРИВЛАСНИЛА – НАЗВУ, ІСТОРІЮ…»
Інтерв’ю із відомим журналістом, письменником, громадсько-політичним діячем Віталієм Абліцовим.
РОЗМОВА З ПРОВІДНИМИ ВЧЕНИМИ ОДЕСИ З НАГОДИ ДНЯ НАУКИ
Напередодні Дня науки України члени президії Одеської обласної Ради молодих вчених поспілкувалися з провідними науковими діячами міста, запропонувавши їм згадати студентські роки і розповісти про свої перші кроки у науці та що надихнуло їх обрати науковий шлях, які напрями в науці вважають пріоритетними, що найбільше цінують у житті, а також дати поради молодим науковцям.
НАВЧАННЯ В МАГІСТРАТУРІ США, ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ТА УКРАЇНИ: ОСОБЛИВОСТІ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ, МОЖЛИВОСТІ ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ЗАРУБІЖНОГО ДОСВІДУ В НАШІЙ ДЕРЖАВІ
Пересічний український студент часто уявляє західні університети як казкові заклади, де все є, поважні професори вчать студентів актуальних та корисних знань, а освітній рівень автоматично гарантує вдале працевлаштування. У цій статті автор розглянув деякі з найважливіших переваг західної системи освіти.
ВНЕСЕННЯ НАУКОВОГО ВІТЧИЗНЯНОГО ВИДАННЯ В НАУКОМЕТРИЧНУ БАЗУ INDEX COPERNICUS: ЕТАПИ, ДОКУМЕНТИ ТА ПОРАДИ
Поширення наукових досягнень, зокрема їх оприлюднення на міжнародному рівні, проведення дослідницької роботи з врахуванням поглядів та результатів наукових пошуків іноземних учених – все це можливості, які дають змогу пришвидшити розвиток науки та забезпечити зв’язки наукових інституцій та окремих учених. Вагому роль у цьому процесі відіграють бази наукових публікацій, серед яких важливе місце посідає Index Copernicus.
ЗАХИСТ ОБ’ЄКТІВ ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ В УКРАЇНІ: РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
Розвиток системи захисту об’єктів права інтелекту¬альної власності є одним із важливих факторів забезпечення стійкого і конкурентоспроможного розвитку України. Однак виникає питання: чому Україна опинилася на 92 місці у рейтингу інноваційності? Чому винахідницька діяльність не стимулює вітчизняний інноваційний поступ?
РЕФОРМУВАННЯ НАУКОВОЇ СФЕРИ: ІНВЕСТИЦІЙНИЙ АСПЕКТ
Потужний науковий комплекс, розвинена економічна система, стабільний приріст інвестицій — це взаємопов’язані явища, які співіснують зазвичай у країнах-лідерах з економічного розвитку. У статті автор визначає основні завдання реформування сфери науки України і акцентує на важливій ролі науковців у цьому процесі.
«ДУМКИ МОЛОДІ В НАШІЙ ДЕРЖАВІ СЬОГОДНІ ЦІНУЮТЬ, ПРО ЩО СВІДЧИТЬ ДІЯЬНІСТЬ РАДИ МОЛОДИХ УЧЕНИХ ПРИ МОН УКРАЇНИ, ЯКА Є ПРИКЛАДОМ ПРОФЕСІЙНОГО СТАВЛЕННЯ ДО СПРАВИ»
Інтерв’ю з канд. екон. наук, головою РМВ ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України Андрієм Пелехатим
РОЗВИТОК ВІТЧИЗНЯНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ ІЗ ВРАХУВАННЯМ ДОСВІДУ АКРЕДИТАЦІЇ ВИШІВ У США
Як відомо, іншим способом виконання близьких до акредитації функцій та досягнення подібних цілей є рейтингування ВНЗ. Дуже часто постає питання: як пов’язані між собою процеси акредитації та рейтингування ВНЗ в інших країнах, і чи пов'язані вони взагалі? У статті висвітлено основні переваги та недоліки рейтингового оцінювання діяльності вищих навчальних закладів.
МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ДЕРЖАВИ, РЕГІОНІВ І ПІДПРИЄМСТВ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»
Про підбиття підсумків міжнародної науково-практичної конференції з нагоди 10-ліття діяльності Ради молодих вчених ІНЕМ Львівської політехніки
СУЧАСНА МОЛОДЬ УКРАЇНИ: ЯКА ВОНА?
Про що мріє сучасна молодь? Про що думає? Які плани будує? Які у неї цінності? Можна ставити ще безліч питань стосовно актуальних проблем виховання, становлення та розвитку молодого покоління в Україні. Чому? Відповіді на ці питання Ви знайдете у статті…
ВІЛЬГЕЛЬМ ГАБСБУРҐ – ПОЛКОВНИК УКРАЇНСЬКИХ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ
Василь Вишиваний – саме під таким іменем увійшов в історію України нащадок королівської династії Габсбурґів. Талановитий військовий діяч, улюбленець українських вояків, який досконало опанував українську мову, відкрито обстоював українські інтереси – таким його знали сучасники – австрійського ерцгерцога в українській вишиванці.
З повагою, редакція журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»