Журнал «Наша перспектива» №30, січень-червень 2018 р.

17

Шановні читачі!

До Вашої уваги пропонуємо тридцятий номер всеукраїнського науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»!

У Вас є можливість придбати нові номери науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА» у друкованому вигляді або надати благодійну допомогу (від 20 грн на поліграфічний друк наступних номерів) і отримати онлайн-доступ до електронної версії відповідного номера журналу на сайті www.perspektyva.in.ua.

 

У ЦЬОМУ НОМЕРІ:

ПОШУК «ДІАМАНТІВ» У РОЗУМАХ СТУДЕНТІВ

Стаття колишнього декана провідного громадського коледжу «Forsyth Tech» (США) Герберта І. Бернса про власний досвід залучення найкращих студентів до коледжів, про переваги навчання у них та способи заохочення молоді до сумлінного навчання та розвитку професійних навиків, а також про особисті принципи викладання та оцінювання.

ЮРІЙ БУБЕС: «ЩОБ СТАТИ СИЛЬНІШИМ, ТРЕБА ГРАТИ З СИЛЬНИМИ СУПЕРНИКАМИ, ЗОКРЕМА Й НА ЗОВНІШНЬОМУ РИНКУ»

Інтерв’ю з президентом ПрАТ «Концерн-Електрон», заслуженим економістом України, академіком Академії технологічних наук України, членом наглядової ради Національного університету «Львівська політехніка» Юрієм Бубесом.

УКРАЇНСЬКА КНИГА І РОСІЙСЬКА ЦЕНЗУРА: ПРОБИ НА ВИЖИВАННЯ ЦІЛОЇ НАЦІЇ

18 липня 2018 року виповнилося 155 років, як був підписаний так званий Валуєвський таємний цензурний циркуляр. Це розпорядження забороняло друкувати й поширювати на всій території Російської імперії книжки українською мовою. Що стояло за появою цього чергового антиукраїнського акта і якими були його наслідки для української культури зокрема і українства загалом?

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНОГО РИНКУ УКРАЇНИ

Стаття про перспективи та конкурентоспроможність вітроенергетичних технологій в Україні.

ЧОМУ СТУДЕНТИ НЕ ВЧАТЬСЯ АБО ЯК УДОСКОНАЛИТИ ВІТЧИЗНЯНУ УНІВЕРСИТЕТСЬКУ ОСВІТУ

У статті автор характеризує п’ять можливих новацій для покращення університетської освіти в Україні та підвищення мотивації студентів до успішного навчання.

ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ СТУДЕНТІВ ВІТЧИЗНЯНИХ ЗВО

У статті автор характеризує нагальні проблеми організації і проходження практики студентів вітчизняних ЗВО, можливі напрями їх усунення, а також наводить цікаві розповіді безпосередньо з перших вуст (студентів і викладачів) про проходження практики.

ІНОЗЕМНІ ГРАНТИ: ШЛЯХ ДО УСПІХУ

Що ж робити, якщо хочеться отримати той чи інший іноземний грант, але досвіду мало або взагалі немає? Сподіваюся, ця стаття, в якій автор виклав власний досвід, здобутий під час роботи над різноманітними іноземними грантами, а також у процесі спілкування з іншими учасниками проектних команд та організаціями-грантодавцями, допоможе вам наблизитися до результату.

SIKORSKY CHALLENGE: ВІД ІДЕЇ ДО УСПІШНОГО БІЗНЕСУ

В статті автор наводить підсумки та цікаві моменти з VІI Міжнародного фестивалю інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2018, учасники якого мали нагоду не лише презентувати свій винахід або стартап, а й поспілкуватися з інноваційними підприємцями, познайомитися з інвесторами і бізнес-ангелами, що сприятиме народженню нових ідей та популяризації філософії креативного підприємництва.

ВАЛЕНТИН ЧЕБАНОВ: «НАУКОВА РОБОТА МАЄ СТАТИ ПРЕСТИЖНОЮ, А ЇЇ ФІНАНСУВАННЯ – АДЕКВАТНИМ»

Інтерв’ю з членом-кореспондентом НАН України, доктором хімічних наук, професором, першим заступником генерального директора з наукової роботи Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» Національної академії наук України (м. Харків) Валентином Чебановим.

З повагою, редакція журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»