Вийшов шостий номер науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»
У Вас є можливість придбати нові номери науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА» у друкованому вигляді або оплатити за доступ для перегляду електронної версії журналу на сайті www.perspektyva.in.ua.
«…НАМ ПОТРІБНО ВРЯТУВАТИ ТІ ЦІННОСТІ ТА ІДЕАЛИ, ЗА ЯКІ МИ БОРОЛИСЯ НА МАЙДАНІ, НАСАМПЕРЕД НАШУ ЛЮДСЬКУ І НАЦІОНАЛЬНУ ГІДНІСТЬ»
ФЕДЕРАЛІЗАЦІЙНИЙ ПАРАДОКС НАШОГО МИНУЛОГО І СУЧАСНОГО
ВІДКРИТТЯ ТА ВИКОНАННЯ ДЕРЖБЮДЖЕТНИХ ТА ГОСПРОЗРАХУНКОВИХ ТЕМ В УНІВЕРСИТЕТАХ: ЕТАПИ, ДОКУМЕНТАЦІЯ, ТИПОВІ ПОМИЛКИ І ЯК ЇХ УНИКНУТИ
ВІТЧИЗНЯНА СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ Й АТЕСТАЦІЇ НАУКОВИХ КАДРІВ ПО-НОВОМУ
ОРГАНІЗОВУЄМО РОБОТУ НАУКОВОГО КОЛЕКТИВУ
ЕТАПИ СТВОРЕННЯ ТА МЕХАНІЗМ ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
10 ПОРАД МОЛОДОМУ НАУКОВЦЕВІ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО ДОСЯГНЕННЯ ПОСТАВЛЕНИХ ЦІЛЕЙ
ПІДГОТОВКА КАДРІВ ВИЩОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ: НОВОВВЕДЕННЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВИЩУ ОСВІТУ»
«СМАК ПЕРЕМОГИ ЗАВЖДИ ПЕРЕВАЖАЄ ВСІ ДОКЛАДЕНІ ДО НЕЇ ЗУСИЛЛЯ»
РАДІ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ІНСТИТУТУ ЕКОНОМІКИ І МЕНЕДЖМЕНТУ ЛЬВІВСЬКОЇ ПОЛІТЕХНІКИ 10 РОКІВ: ШЛЯХ ЗМІН
ЗДОБУТТЯ НАУКОВИХ СТУПЕНІВ У США ТА ВЕЛИКОБРИТАНІЇ: ЕТАПИ, ВИМОГИ, ОСОБЛИВОСТІ ВСТУПУ ДО АСПІРАНТУРИ
РИНОК ІТ-СТАРТАПІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
МИСТЕЦТВО БУТИ СОБОЮ
СЛАВЕТНИЙ РІД СИМИРЕНКІВ
Інтерв’ю із заслуженим діячем науки і техніки України, доктором філософських наук, академіком НАН України, директором Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України Мирославом Поповичем.
Публіцистичні нотатки (дещо емоційні) Віталія Абліцова на тему однієї з актуальних проблем розвитку вітчизняного суспільства.
Виконання науково-дослідних робіт за кошти державного бюджету (держбюджетних тем) або на договірній основі з організаціями, підприємствами та іншими установами (госпрозрахункових тем) є одним з основних аспектів діяльності науковця. І якщо процес проведення госпрозрахункових досліджень є унікальним у кожному конкретному випадку, то до здійснення наукових пошуків за кошти державного бюджету встановлені чіткі вимоги.
Погляд молодих науковців України на проблему сучасної вітчизняної системи підготовки й атестації наукових кадрів, її недоліки та шляхи вдосконалення.
Дискусія на тему: що повинен враховувати керівник, який формує науковий колектив та керує ним, щоб уникнути конфліктів та досягти поставлених цілей.
Від активної громадської позиції молодих учених залежить майбутнє нашої держави. Однією з можливих форм вияву ініціатив молодих науковців є створення громадської організації. Тому в статті автор пропонує розглянути процедуру її створення, реєстрації та організації ефективного функціонування.
Інколи для того, щоб досягнути мети, варто пам’ятати і дотримуватися загальновідомих правил. Часто ми не надаємо їм значення, але саме з усвідомлення їхньої важливості треба розпочинати свій шлях.
Новий Закон України «Про вищу освіту», пройшовши тернистий шлях законотворчими коридорами, все ж таки був ухвалений і набув чинності. І хоча відтоді минуло більше як півроку, проте аналіз окремих його норм залишається актуальним. Зокрема, це стосується підготовки кадрів вищої кваліфікації в аспірантурі та докторантурі вищих навчальних закладів.
Інтерв’ю з кандидатом економічних наук, головою Ради з науково-дослідної роботи студентів, аспірантів і молодих вчених Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Володимиром Стефініним.
Про основні досягнення, зміни та напрями роботи Ради молодих вчених ІНЕМ Національного університету «Львівська політехніка».
Олександр Жураковський (DPhil in Organic Chemistry (Oxon), науковий співробітник Гарварду) розпочинає серію статей, в яких розкриватиме питання вищої освіти за кордоном з погляду як студента, так і адміністрації, фокусуючись на самих фактах, що характеризують особливості двох систем – західної та української.
У перших статтях буде описано загальний процес підготовки до вступу у престижний іноземний університет, а у подальших – більш глобальні питання освіти за кордоном, а також буде йти мова про те, як ефективно планувати власний час, щоб все встигати.
Інформаційні технології (ІТ) за доволі короткий час стрімко увійшли в наше життя. У віртуальному просторі можна отримати практично всі види інформації та більшість послуг, здійснювати фінансові операції, брати участь у біржових торгах та аукціонах. Зрештою, вже звичну простоту і оперативність доступу до спілкування з колегами та рідними, котрі перебувають на далекій відстані (Skype), важко переоцінити. Одними з основних стимуляторів розвитку інформаційних технологій є стартап-компанії, зокрема ІТ-стартапи.
Чимало людей сьогодні виконує чужі ролі, бо часом здається, що життя інших є кращим, радіснішим, безтурботним… Чому ми так активно приборкуємо та умертвляємо власне «я»?
Основні факти з біографії видатного українського вченого, помолога і селекціонера плодових культур в Україні, одного із перших агроекологів та розробників дослідницької справи методології сучасного садівництва Володимира Симиренка.
З повагою, редакція журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»