Вийшов четвертий номер науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»
У Вас є можливість придбати нові номери науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА» у друкованому вигляді або оплатити за доступ для перегляду електронної версії журналу на сайті www.perspektyva.in.ua.
«МЕНІ ЗДАЄТЬСЯ, ЩО В УКРАЇНІ Є БІЛЬША ПРОПОРЦІЯ ТАЛАНОВИИХ СТУДЕНТІВ, НІЖ В ЄВРОПІ, БО ВОНИ ВСТИГАЮТЬ ОДЕРЖАТИ ДОБРУ ОСВІТУ ПОПРИ ДЕГРАДАЦІЮ НАШОЇ ОСВІТНЬОЇ СИСТЕМИ»
Інтерв’ю з відомим у світі економістом, заслуженим діячем науки і техніки України, одним із учасників ініціативної групи «Першого грудня», членом Ради Всесвітньої академії мистецтва і науки та Римського Клубу, іноземним членом Національної Академії наук України Богданом Гаврилишиним.
«…НЕБЕСНА СОТНЯ ВИГРАЛА ТРЕТЮ СВІТОВУ ВІЙНУ»
Інтерв’ю з одним із найяскравіших сучасних українських письменників, «батьком українського бестселера» Василем Шкляром.
ПРИСВОЄННЯ ВЧЕНОГО ЗВАННЯ В УКРАЇНІ: НА ШЛЯХУ ОПТИМІЗАЦІЇ
Погляд молодих науковців України на проблеми у процесі надання вчених звань
ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ: ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ
Дискусія про основні проблеми впровадження результатів наукових досліджень у практичну діяльність підприємств та навчальний процес і шляхи їх подолання
ПЛАГІАТ У НАУЦІ: ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ТА ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ
Плагіат є одним з найпоширеніших академічних злочинів. На жаль, попри всю важливість недопущення цього ганебного явища, плагіат не завжди сприймають як серйозну проблему, особливо у студентському середовищі.
ЗАРУБІЖНІ НАУКОВІ ВІДРЯДЖЕННЯ: РЕГУЛЮВАННЯ, ДОКУМЕНТАЦІЯ ТА ПОРАДИ МОЛОДИМ НАУКОВЦЯМ
Сьогодні обмін досвідом між науковцями різних країн може відбуватися і без поїздок за кордон — засоби мережі Інтернет дають можливість робити це просто та швидко. Однак є ситуації, коли безпосередній контакт з колегами-однодумцями з-за кордону є обов’язковий. І тоді постає питання, як організувати поїздку науковця до іншої країни для проведення дослідження чи обміну досвідом.
МЕХАНІЗМИ ОТРИМАННЯ ГРАНТІВ, СТИПЕНДІЙ ТА ПРЕМІЙ ДЛЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ В УКРАЇНІ: НЕДОЛІКИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ
Високий рівень наукової репутації вченого, незалежно від віку, — це ключ до фінансування його роботи. Тому, починаючи з перших кроків у науці, вченому варто відповідально ставитися до своєї роботи — дбати про її високу якість та бути впевненим в її затребуваності.
«ГОЛОВНА ЗАПОРУКА УСПІХУ БУДЬ-ЯКОЇ СПРАВИ, НЕ ЛИШЕ НАУКИ, − ЦЕ ЛЮБИТИ СВОЮ РОБОТУ»
Інтерв’ю з кандидатом економічних наук, доцентом, головою ради молодих вчених Сумського національного аграрного університету Даньком Юрієм.
ШЛЯХ УКРАЇНИ ДО ОБ’ЄДНАНОЇ ЄВРОПИ МАЄ ТОРУВАТИ ТАЛАНОВИТА МОЛОДЬ
Виступ академіка НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України, тричі лауреата Державних премій в галузі науки і техніки Михайла Юхимовича Ільченка перед членами Ради молодих учених при МОН України та Ради молодих учених НТУУ «КПІ».
НЕДОЛІКИ ПРОЦЕСУ НАПИСАННЯ ТА ЗАХИСТУ ДИСЕРТАЦІЙНИХ РОБІТ І СПОСОБИ ЇХ УСУНЕННЯ
У статті розглянуто проблемні питання написання та захисту дисертацій і їхній вплив на розвиток науки.
ВАЖЕЛІ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАУКОВОЇ ТА ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
Сьогодні науково-освітній потенціал залишається нереалізованим, відсутнє законодавче забезпечення співпраці між науковою, науково-освітньою сферою та реальним сектором економіки. Внаслідок цього наукові й освітні установи та реальна економіка живуть власним паралельним життям і не мають надійних механізмів співпраці і взаємного розвитку та зростання…
РІЗДВО В УМОВАХ ВІЙНИ
Кожне пережите Різдво змінює нас…. Адже очікування народження маленького Дитятка – символ великої Надії. Що у нашій свідомості змінила ця світла подія?
МАТЕМАТИК – ВІД БОГА, ПЕДАГОГ – ВІД СЕРЦЯ
Основні факти з біографії одного з найвизначніших українських математиків ХХ ст., науковця світової слави Михайла Кравчука.
З повагою, редакція журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»