Журнал «Наша перспектива» №01(04) 01/2015

52

 

 

 

Вийшов четвертий номер науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»

У Вас є можливість придбати нові номери науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА» у друкованому вигляді або оплатити за доступ для перегляду електронної версії журналу на сайті www.perspektyva.in.ua.

 

 

У цьому номері:

«МЕНІ ЗДАЄТЬСЯ, ЩО В УКРАЇНІ Є БІЛЬША ПРОПОРЦІЯ ТАЛАНОВИИХ СТУДЕНТІВ, НІЖ В ЄВРОПІ, БО ВОНИ ВСТИГАЮТЬ ОДЕРЖАТИ ДОБРУ ОСВІТУ ПОПРИ ДЕГРАДАЦІЮ НАШОЇ ОСВІТНЬОЇ СИСТЕМИ»

Інтерв’ю з відомим у світі економістом, заслуженим діячем науки і тех­ніки України, одним із учас­ників ініціативної групи «Першо­го грудня», членом Ради Всесвітньої академії мистецтва і науки та Римсько­го Клубу, іноземним членом Націо­нальної Академії наук України Богданом Гаврилишиним.

«…НЕБЕСНА СОТНЯ ВИГРАЛА ТРЕТЮ СВІТОВУ ВІЙНУ»

Інтерв’ю з одним із найяскравіших сучасних українських письменників, «батьком українського бестселера» Василем Шкляром.

ПРИСВОЄННЯ ВЧЕНОГО ЗВАННЯ В УКРАЇНІ: НА ШЛЯХУ ОПТИМІЗАЦІЇ

Погляд молодих науковців України на проблеми у процесі надання вчених звань

ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ: ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ

Дискусія про основні проблеми впровадження результатів наукових досліджень у практичну діяльність підприємств та навчальний процес і шляхи їх подолання

ПЛАГІАТ У НАУЦІ: ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ТА ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ

Плагіат є одним з найпоширеніших академічних злочинів. На жаль, попри всю важливість недопущення цього ганебного явища, плагіат не завжди сприймають як серйозну проблему, особливо у студентському середовищі.

ЗАРУБІЖНІ НАУКОВІ ВІДРЯДЖЕННЯ: РЕГУЛЮВАННЯ, ДОКУМЕНТАЦІЯ ТА ПОРАДИ МОЛОДИМ НАУКОВЦЯМ

Сьогодні обмін досвідом між науковцями різних країн може відбуватися і без поїздок за кордон — засоби мережі Інтернет дають можливість робити це просто та швидко. Однак є ситуації, коли безпосередній контакт з колегами-однодумцями з-за кордону є обов’язковий. І тоді постає питання, як організувати поїздку науковця до іншої країни для проведення дослідження чи обміну досвідом.

МЕХАНІЗМИ ОТРИМАННЯ ГРАНТІВ, СТИПЕНДІЙ ТА ПРЕМІЙ ДЛЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ В УКРАЇНІ: НЕДОЛІКИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ

Високий рівень наукової репутації вченого, незалежно від віку, — це ключ до фінансування його роботи. Тому, починаючи з перших кроків у науці, вченому варто відповідально ставитися до своєї роботи — дбати про її високу якість та бути впевненим в її затребуваності.

«ГОЛОВНА ЗАПОРУКА УСПІХУ БУДЬ-ЯКОЇ СПРАВИ, НЕ ЛИШЕ НАУКИ, − ЦЕ ЛЮБИТИ СВОЮ РОБОТУ»

Інтерв’ю з кандидатом економічних наук, доцентом, головою ради молодих вчених Сумського національного аграрного університету Даньком Юрієм.

ШЛЯХ УКРАЇНИ ДО ОБ’ЄДНАНОЇ ЄВРОПИ МАЄ ТОРУВАТИ ТАЛАНОВИТА МОЛОДЬ

Виступ академіка НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України, тричі лауреата Державних премій в галузі науки і техніки Михайла Юхимовича Ільченка перед членами Ради молодих учених при МОН України та Ради молодих учених НТУУ «КПІ».

НЕДОЛІКИ ПРОЦЕСУ НАПИСАННЯ ТА ЗАХИСТУ ДИСЕРТАЦІЙНИХ РОБІТ І СПОСОБИ ЇХ УСУНЕННЯ

У статті розглянуто проблемні питання написання та захисту дисертацій і їхній вплив на розвиток науки.

ВАЖЕЛІ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАУКОВОЇ ТА ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

Сьогодні науково-освітній потенціал залишається нереалізованим, відсутнє законодавче забезпечення співпраці між науковою, науково-освітньою сферою та реальним сектором економіки. Внаслідок цього наукові й освітні установи та реальна економіка живуть власним паралельним життям і не мають надійних механізмів співпраці і взаємного розвитку та зростання…

РІЗДВО В УМОВАХ ВІЙНИ

Кожне пережите Різдво змінює нас…. Адже очікування народження маленького Дитятка – символ великої Надії. Що у нашій свідомості змінила ця світла подія?

МАТЕМАТИК – ВІД БОГА, ПЕДАГОГ – ВІД СЕРЦЯ

Основні факти з біографії одного з найвизначніших українських математиків ХХ ст., науковця світової слави Михайла Кравчука.

З повагою, редакція журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»