Захисти Патріарший собор Воскресіння Христового від руйнівного впливу незаконного будівництва житлово-офісного комплексу

95

13 червня 2016 р. на сайті електронних петицій до Президента України розпочався збір підписів під вимогою захистити Патріарший cобор УГКЦ від руйнівного впливу незаконного будівництва житлово-офісного комплексу (між вул. Микільсько-Слобідська та Броварським проспектом у Дніпровському районі м. Києва).

«Патріарший собор Воскресіння Христового – головний собор Української Греко-Католицької Церкви. Впродовж його будівництва церковне керівництво категорично відмовилося від підтримки великого бізнесу і можновладців. Тодішній Глава УГКЦ Любомир (Гузар) висловився так: «Ми маємо таку позицію, що не хочемо приймати пожертв від офіційних органів. Бо це завжди тягне за собою певну, так би мовити, «вдячність». Ми хочемо бути Церквою свобідною, щоби пожертви не перешкодили нам сказати правду, коли її треба сказати». Кожен греко-католик, як в Україні, так і в діаспорі, мав можливість долучитися до процесу побудови Собору і відчув свою причетність до розвитку Церкви. Священнослужителі УГКЦ разом із активними мирянами організовували різноманітні акції, благодійні концерти. А згодом збір пожертв проводився через поширення так званих «цеглинок», які греко-католики могли придбати не тільки в Україні, а й у Польщі, Німеччині, США, Канаді, Аргентині та інших державах світу. Таким чином, вірні УГКЦ з усього світу долучались до будівництва Собору та продовжують вносити свій посильний вклад у спільну справу, прагнучи задоволення своїх духовних потреб.

Наша занепокоєність полягає в тому, що будівельна діяльність забудовника «Сонячної Рів’єри» в безпосередній близькості від Патріаршого собору УГКЦ є невпорядкованою, несистемною, з порушенням законодавства, містобудівельних норм та правил, що імовірно привело до появи ознак руйнування Собору та може у подальшому призвести до непередбачуваних негативних технологічних наслідків як для будівель Собору, так і для навколишнього середовища та життєвого простору даної території в цілому. На одному рівні з технологічною небезпекою є етико-моральні негативні наслідки віроломного використання, всупереч інтересам громадськості, суміжних з Собором земельних ділянок в межах прибережної водозахисної смуги, яке суперечить вимогам закону.

Ми вимагаємо негайного забезпечення відповідальними державними установами неухильного дотримання забудовником законів та використання всіх процедур, передбачених законодавством України. Тільки таким чином може бути гарантована відсутність руйнівного впливу забудови сусідньої з Собором ділянки. …».

Додаткова інформація про незаконне будівництво житлово-офісного комплексу у матеріалах:

  • Кому до снаги перетворити могутній Дніпро у струмок / (передача братів Капранових – українських видавців);
  • Бетонний берег імені Кличка / (передача «СХЕМИ»).

Незалежно від того, до якої конфесії Ви належите, підтримайте своїм підписом петицію щодо захисту Патріаршого cобору Воскресіння Христового! Не можна допускати, щоб після Революції Гідності і в час війни з цинічним агресором в нашій країні знову панувала вседозволеність тих, хто має великі гроші, і тих, хто їм прислуговує з різних органів влади та державних структур. Може, досить допускати в нашій державі свавілля та безкарність багатьох забудовників та пов’язаних з ними осіб!!!

Не будьмо байдужими та пасивними!!!

Фото: https://www.facebook.com/andriy.karmanskyy/posts/1047992521902665