Участь молодих вчених кафедри ЗМД ІНЕМ у спільному засіданні Комітетів при Торгово-промисловій палаті, присвяченому питанням зовнішньоекономічної діяльності

49

04.06.2013 р. молоді науковці кафедри ЗМД Інституту економіки і менеджменту прийняли участь в спільному відкритому засіданні Комітету з питань зовнішньоекономічної діяльності при Львівській Торгово-промисловій палаті та Комітету підприємців ринку фінансових послуг та з питань соціальної відповідальності бізнесу при ТПП України. В рамках засідання було представлено програми та інструменти для фінансування зовнішньоекономічної діяльності, зокрема програму ділових консультаційних послуг ЄБРР, Програму підтримки імпорту Швейцарського Міністерства економіки, низку державних програм тощо.

Також було приділено увагу інструментам фінансування ЗЕД, які пропонують на ринку фінансових послуг вітчизняні банки. В дискусії також взяли участь представники підприємств, консалтингових організацій та ринку фінансових послуг. До основних проблем здійснення ЗЕД учасниками дискусії було зараховано: неоднозначність та швидкоплинність вітчизняного законодавства; невчасне та не завжди повне відшкодування ПДВ; непрозорість бізнесу; висока ціна вітчизняного ризику і, як насідок, фінансових ресурсів тощо.

Підготувала асистент каф. ЗМД Дзюбіна К.О.