Програма «Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців» від DAAD

97

До уваги викладачів та науковців із ВНЗ та науково-дослідних установ. Німецька академічна система обміну DAAD надає можливість провести дослідження в одному з державних чи визнаних державою німецьких вищих навчальних закладів або у одній з науково-дослідних установ у межах програми «Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців». Програмою пропонується стипендія у розмірі 2000-2300 євро на місяць (величина стипендіальної винагороди залежить від наукових здобутків та ступеню кандидата на її отримання: 2000 євро – для наукових співробітників, як правило, із ступенем кандидата наук, та 2150 євро – для професорів, у виключних випадках – 2300 євро.).

Термін програми – 1-3 місяці в залежності від плану роботи науковця. Крім того, план фінансування часто також передбачає виділення певної суми на проїзд.

Серед основних вимог до кандидатів наступні:

  • подавати заяву на стипендію DAAD для наукового стажування можуть досвідчені науковці, як правило, з науковим ступенем. Всі кандидати мають працювати у ВНЗ або науково-дослідній установі у своїй країні;
  • наявність значних попередніх наукових здобутків (наприклад, попередні публікації тощо);
  • наявність переконливого та чіткого наукового плану перебування у Німеччині, узгодженого з колегою з німецького інституту, до якого планується поїздка. Необхідною є наявність письмового підтвердження запланованої співпраці, яке чітко посилається на плани кандидата;
  • наявність  письмової згоди приймаючого інституту щодо надання робочого місця для потенційного стипендіата.

Кінцевий термін подачі документів до 15.11.2013 р. (у Інформаційному центрі DAAD у Києві). Зауважимо, що подання заяв безпосередньо до Бонну не можливе. Інформаційний центр DAAD у Києві. Вимоги до документів.

Підготувала доцент каф. ММП Найчук-Хрущ М.Б.