Любите читати книжки, але не завжди є фінансова можливість їх придбати? Маєте вдома купу книжок, які припадають пилом, і хочете поділитися ними з іншими? Тоді буккросинг — це для Вас!
Що таке буккросинг? Обмін книжками. Все просто: читаєте книжку, а потім залишаєте її там, де душа забажає: парки, кав’ярні, вуличні лавки, аудиторії університету. Залишаєте для того, щоб хтось інший знайшов, прочитав і знову відпустив мандрувати світом. Слідкувати за мандрівкою книжки можна за допомогою сайту буккросингу:
Звісно для цього книжку потрібно спочатку зареєструвати. Для реєстрації вводимо інформацію про назву, авторів, рік видання, ISBN, тематику. Додаємо короткий опис і фото обкладинки. Під час реєстрації книжка отримує унікальний дванадцятизначний номер (BCID), який потрібно проставити на обкладинці. За BCID відбувається ідентифікація знайдених книжок в базі даних сайту. Обписувати книжки ручкою не потрібно, тому користуємося наліпками, які завантажуємо за адресою.
Пронумеровану книжку відпускаємо в мандри. Якщо переживаєте за комфорт книжок-мандрівниць, то краще залишати їх на спеціальних «безпечних» поличках. Там книжкам гарантований дах над головою і 100% ймовірність знайти нового вдячного читача. Найближча безпечна поличка — на 2-му поверсі Студентської бібліотеки Львівської політехніки (вул. Митрополита Андрея, 3). Тут можна знайти як технічну, так і художню літературу. Багато книжок сучасної української художньої прози є на буккросингових поличках інтернет-кафе «Коммуна», що на вул. Галицький, 1. Цікаві знахідки трапляються і на поличках книгарні «Є» (просп. Свободи, 7).
Всього по Україні зареєстровано і відпущено в мандри вже майже 900 книжок, у Львові — 105. З них членами Ради молодих вчених Львівської політехніки — більше 30. Долучайтеся до буккросингу і Ви! Разом ми перетворимо цілий світ на бібліотеку!
З повагою, голова бюро секції РМВ Інституту інженерної механіки і транспорту, Тетяна Стефанович