Будь Гідною Людиною

Принципи і дії Гідної Людини

Щоб стати і бути Гідною Людиною потрібно протягом життя:

  1. Дотримуватись 10 Божих заповідей.
  2. Бути чесним (зокрема не використовувати брехню, плагіат, популізм, «напівправду»).
  3. Бути справедливим.
  4. Бути наполегливим та старанним у навчанні в школі, а також на різних гуртках, позашкільних заняттях з музики, танців, у спортивних секціях тощо, які відвідуєте (а згодом у коледжі чи виші, і протягом всього життя, тобто безупинно розвиватись у різних напрямах, зокрема вдосконалювати рівень володіння іноземними мовами, поглиблювати знання і вміння в сфері мистецтва, багато читати глибокої української та зарубіжної літератури, а також постійно поглиблювати знання про видатних українських історичних постатей, науковців, композиторів, письменників, художників та інших видатних особистостей).
  5. Бути здатним на співчуття, милосердя, зокрема бути спроможним морально підбадьорити добрим словом чи поділитись їжею з ближнім, який перебуває у важких життєвих обставинах і потребує такої підтримки, тобто не бути егоїстом.
  6. Допомагати вдома батькам, а також тим, хто найбільше потребує твоєї допомоги активними діями в певний момент часу (наприклад, бути готовим допомогти літнім людям, людям з інвалідністю, мамам з маленькими дітками в транспорті, зокрема поступившись їм місцем, якщо стан здоров’я дає тобі змогу це зробити).
  7. Бути організованим і не марнувати часу.
  8. Бути вдячним за те добре, що маєш, що тобі дарує Бог і не забувати про слово «дякую» Йому та іншим, хто піклується про тебе і допомагає.
  9. Щовечора і щоранку молитись Богу, а в неділю і свята не пропускати службу Божу або ж іншим чином і в інші дні приділяти час виключно Богу.
  10. Не лінуватись.
  11. Займатись своєю фізичною підготовкою (наприклад, у межах занять спортом, щоденної ранкової руханки, бігу, відтискань чи підтягувань тощо).
  12. Протидіяти, наскільки маєте змогу, булінгу (цькуванню, приниженню) слабших, людей з певними фізичними чи іншими вадами. І звичайно самому ніколи не застосовувати булінгу до інших.
  13. Не вживати лайливих чи інших негарних слів.
  14. Не вихвалятись будь-якими своїми матеріальними чи іншими перевагами.

Вже в першому класі старайтесь дотримуватись наприклад 14 вищенаведених базових принципів і дій, а далі кожного року додавайте ще один-два принципи чи дії з нижченаведеного переліку, поступово вдосконалюючи рівень якості виконання принципів та дій Гідної Людини, яких вже дотримуєтесь.

  1. Бути активним справжнім громадянином України, а не пасивним представником населення країни, тобто бути небайдужим і дієвим у протистоянні брехні та злу, навіть якщо вони не стосуються тебе особисто, але загрожують українському народу й Україні.
  2. Бути відповідальним за свої вчинки чи бездіяльність, за свій вибір
  3. Бути ініціативним (не чекати, що це зробить хтось, колись або хтось змусить інших виконати свої обов’язки і т. д.).
  4. Не піддаватись маніпуляціям, критично осмислювати почуте, прочитане чи побачене (в т.ч. у соціальних мережах, на сайтах новин, на телебаченні й радіо тощо).
  5. Дотримуватись своїх обов’язків згідно з Конституцією України, а також свідомо та обдумано реалізовувати своє право голосувати на різних виборах (з віку передбаченого законодавством не нехтувати своїм правом голосу).
  6. Бути патріотом України вчинками, а не на словах, тобто мати стійку проукраїнську громадянську позицію та доводити її вчасними ефективними діями у захисті України від внутрішнього чи зовнішнього ворога
  7. Добре знати українську мову і розмовляти нею в Україні (зокрема не переходити на російську зі співрозмовником – громадянином України, не використовувати суржик і русизми).
  8. Високоякісно виконувати свою роботу та постійно підвищувати свою професійну кваліфікацію
  9. Мати добрі знання Біблії, щоб не дати сектантам одурманити себе та інших.
  10. Не втрачати добрих можливостей для свого розвитку.
  11. Мати високий рівень культури у поведінці та думках, а також мати доречний зовнішній вигляд зважаючи на обставини, події, тобто не здійснювати негідних вчинків та не допускати негідних думок.
  12. Дотримуватись відповідності своїх думок словам, а слів діям, тобто зокрема не лицемірити і не бути підлабузником.
  13. Мати глибокі знання і розуміння історії Української держави та українського народу, а також історії розвитку відносин з країнами-сусідами.
  14. Не бути рабом страху чи будь-якої шкідливої звички (наркотичної залежності, куріння, азартних чи комп’ютерних ігор, алкоголізму залежності від соціальних мереж тощо).
  15. Бережливо ставитися до природи, зокрема усвідомлювати важливість заощадження природних ресурсів (наприклад, уникати вдома і на роботі перевитрачання води, електроенергії, природного газу та інших природних ресурсів), не засмічувати навколишнє середовище.
  16. Долучатись до пошуку і реалізації заходів щодо вирішення проблем міста, області, країни.
  17. Не підтримувати неправильні рішення, а вказувати на їх недоліки чи негативні наслідки, до яких вони призведуть, робити все необхідне, щоб такі рішення не були прийняті та реалізовані.
  18. Не допускати імітації у своїх справах і діях.
  19. Не застосовувати негідних (нечесних) способів для досягнення мети, тобто не йти на компроміси з совістю, зокрема не брати і не давати хабарів.
  20. Бути пунктуальним (зокрема не запізнюватись).
  21. Дотримувати слова (виконувати обіцяне, якщо це стосується правильних рішень) і вміти визнавати свої помилки та виправляти їх.
  22. Постійно зміцнювати свою силу волі, щоб не зупинятись на півшляху чи через вагомі труднощі.
  23. Уміти приймати правильні самостійні рішення, не піддаючись спокусам, провокаціям, легковажності тощо.
  24. Ніколи не зраджувати Батьківщину, кохану людину (чоловіка, дружину), надійних справжніх друзів та побратимів.
  25. Залучати інших людей на шлях розвитку гідної особистості

Принципи і дії Гідної Людини (пам’ятка для учасників патріотичної ініціативи «Екологія свідомості: зміни починаються з тебе!»).