Журнал «Наша перспектива» №19-21, квітень-червень 2016 р.

21

Шановні читачі! Пропонуємо вашій увазі №19-21 науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА».

  «Наша перспектива» – це науково-аналітичне видання, яке:

– висвітлює широке коло актуальних проблем, пов’язаних з науковою діяльністю;

– інформує про найважливіші події в науковому житті України;

– містить поради молодим науковцям, наукові та науково-популярні статті про різні аспекти розвитку особистості молодого науковця та науково-педагогічного працівника, нації та держави;

– публікує пізнавальні матеріали культурно-історичної тематики.

У Вас є можливість придбати новий номер науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА» у друкованому вигляді або з 15.09.2016р. оплатити за онлайн-доступ до електронної версії журналу на сайті www.perspektyva.in.ua.

У ЦЬОМУ НОМЕРІ:

МОВА І ГРИМАСИ СУСПІЛЬСТВА

… У мові концентрується сама сутність людського буття, історичного буття народу. Це  переконливо довели філософія, психологія, соціолінгвістика ХІХ і особливо ХХ століття. Звідси — фундаментальна цінність мови як основи самоідентифікації людини і народу…

Роздуми відомого літературознавця, Героя України, академіка Національної академії наук України, почесного доктора НаУКМА, учасника ініціативної групи «Першого грудня» Івана Михайловича Дзюби.

«УКРАЇНСЬКІ ПРОБЛЕМИ НЕ МОЖНА ВИРІШИТИ ІМІТАЦІЄЮ…»

Інтерв’ю з головним редактором газети «День», автором ідеї книг із серії «Бібліотека газети «День», заслуженим журналістом України, громадсько-культурним діячем — Ларисою Івшиною.

КИЇВ ЗАВЖДИ ПРАГНУВ БУТИ ПЕРШИМ…

Наукова стаття Віталія Абліцова про нобеліантів, номінованих і номінаторів на Нобелівську премію, які пов’язанні з Києвом. На жаль, у нас значною мірою є типовим явище, коли в центрі суспільної уваги, немов у якійсь музейній залі, де зупинився час, перебуває фактично незмінна галерея тих самих постатей…, а поза нашим полем зору вже ціле століття залишається значна кількість видатних діячів і політики, і збройних сил, і дипломатії, й економіки, діяльність котрих по-справжньому і не оцінена, і не досліджена.

НЕСВЯТКОВІ РОЗДУМИ ПРО СВЯТО

Сьогодні дуже хотілося б зазирнути в майбутнє, щоб зрозуміти: якою буде Україна, наприклад, ще через 25 років. Ми мріємо, щоб там реалізувався весь стандартний набір фраз про правову демократичну європейську державу з розвиненою наукою і технологіями, високим рівнем життя…

Роздуми доктора фізико-математичних наук, письменника, заступника Міністра освіти і науки України – Максима Віталійовича Стріхи.

ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ ВОЛОДІННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: IELTS

Одним з основних критеріїв оцінки науково-педагогічної або наукової діяльності здобувачів учених звань стало підтвердження рівня володіння англійською мовою сертифікатом відповідно до Загальноєвропейської рекомендації з мовної освіти (на рівні, не нижчому ніж В2). Тому в цій статті пропонуємо вам ознайомитися з особливостями Міжнародної системи тестування англійської мови – IELTS.

ЛІТНІЙ ФОРУМ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ

З 23 по 24 червня 2016 р. в Одесі у коворкінговому просторі Impact Hub Odessa відбувся вперше в Україні Літній форум молодих вчених. Одеська обласна Рада молодих вчених, будучи ініціатором та основним організатором проведення Літнього форуму молодих вчених, довела важливість та корисність такого заходу для поступу молодих науковців України і активізації наукової діяльності в нашій державі.

ФІНАНСУВАННЯ НАУКИ В УКРАЇНІ: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ, СЬОГОДЕННЯ, ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ТА СПОСОБИ ЇХ РОЗВ’ЯЗАННЯ

Досліджуючи фінансування науки в Україні, насамперед варто відповісти на питання: з яких джерел повинна фінансуватися наука і який фактичний стан фінансування науки в Україні? І лише після осмислення відповідей на поставлені питання логічно перейти до оцінювання фінансування науки в Україні, ідентифікації основних його проблем та окреслення шляхів їх розв’язання.

РИНОК НАУКОВИХ ПОСЛУГ У США. ЧИ ІСНУЄ НІША ДЛЯ РОБОТИ УКРАЇНСЬКИХ УЧЕНИХ У ФОРМАТІ АУТСОРСИНГУ (НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НА ЗАМОВЛЕННЯ)?

Незважаючи на всі проблеми з бюджетом, фінансування наукових досліджень є елементом національної безпеки держави. Схоже на те, що, окрім науковців, ніхто цього не розуміє. Це не турбує ні українську владу, ні пересічних українців. Парадоксально, але науковці зобов’язані самоорганізовуватися в громадські спілки, вимагати фінансування для себе, проводити мітинги, пікети, акції протесту…

ПАВУТИННЯ ЛЮДСЬКОГО ОСУДУ

Чому ми стільки часу приділяємо осудженню інших? Не маючи власного життя, чужим не наситишся…Заздрість руйнує зсередини, і замість здорового глузду, чистої совісті та серця, маємо спустошені душі, отруєні злобою, гнівом, ненавистю…

ДОРОГА В ХРИСТІ УКРАЇНСЬКА МОЛОДЕ!

Фрагмент Послання Блаженнішого Святослава (УГКЦ) про боротьбу з гріхом корупції, який, як вірус, поширився на всі сфери нашого життя.

АГАТАНГЕЛ КРИМСЬКИЙ – УЧЕНИЙ-ПОЛІГЛОТ, СХОДОЗНАВЕЦЬ, ПИСЬМЕННИК, ІСТОРИК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ, СПІВЗАСНОВНИК І ДІЙСНИЙ ЧЛЕН ВУАН ТА НТШ

Основні факти з біографії відомого українського ученого світової слави та великого сина українського народу Агатангела Кримського.

З повагою, редакція журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»